Za podpory
Zpět na aktuality

Pomáháme nově i na Trutnovsku!

02. 10. 2019

V letošním roce se PFERDA rozšířil o další službu, nově působíme v Trutnově! Založili jsme zde novou sociální službou podpory samostatného bydlení, Takový normální život.

Služba podpory samostatného bydlení organizace PFERDA již úspěšně funguje v Rychnově nad Kněžnou od roku 2010, kde pomohla již 14 klientům.
Dále je provozována v Náchodě od roku 2016, kde pomáhá již 7 klientům.

 

Ve službě Takový normální život dochází školený asistent ke klientům domů a pomáhá jim s tím, co by sami nezvládli. Například jim pomáhá udržovat svou domácnost uklizenou, pomůže jim uvařit oběd, nakoupí s nimi v obchodě, doprovodí je k lékaři a zařídí s nimi úřední záležitosti, podporuje je v hledání koníčků a vyplňováním volného času. Asistent není jen fyzickou podporou, ale hlavně psychickou oporou. Motivuje své klienty v tom, aby se i do budoucna dál osamostatňovali a učili se fungovat s minimální péčí sociálních služeb.

Oproti například službě Chráněného bydlení, se služba Takový normální život poskytuje přímo u klientů v jejich vlastní domácnosti, míra podpory je nižší.

Většinou se pohybuje okolo 3 až 30 hodin měsíčně, dle toho, co klient reálně potřebuje. Proto je vhodnou navazující službou právě pro Chráněná bydlení, kdy nabízí možnost, kam posunout schopné a soběstačné klienty dál. Dále služba intenzivně spolupracuje s veřejnými opatrovníky měst, kdy pracuje s některými opatrovanci systematicky a individuálně, pro rozvoj a podporu jejich fungování ve svém bydlení. to bude pro jejich klienty přínosné.


Službu budou v Trutnově poskytovat dva školení asistenti a sociální pracovník, který klientům bude tvořit individuální plány, ve kterých je zapsáno, co klient umí a co nezvládá, s čím potřebuje pomoct a jakým způsobem.