Za podpory
Zpět na aktuality

Příběhy našich klientů - Lukáš (30)

06. 12. 2019

Lukáš je klientem Tréninkové pekárny už přes čtyři roky.  Bydlí v ÚSP Kvasiny a zkoušel již pracovat na chráněném pracovním místě. To pro něj však prozatím bylo příliš náročné, tak nyní pracuje na zlepšení svých schopností a dovedností prostřednictvím Tréninkové pekárny.

Lukáš velmi rád pracuje samostatně, kdy má na činnost svůj klid a může se na ni soustředit. Lukáš je velmi šikovný a proto v pekárně trénuje práci s recepty. Podle zpracovaného receptu se samostatně učí celý postup – příprava surovin, jejich následné zpracování, upečení, ozdobení. Někomu se to může zdát velmi snadné, ale proto, aby Lukáš mohl samostatně zpracovat celý recept, musel se předtím naučit spoustu dílčích činností – rozeznat jednotlivé suroviny, orientovat se ve skladu, naučit se pracovat s pomůcky a přístroji (robot, sporák, trouba), naučit se vážit a zvládnout některé pracovní postupy jako například umět oddělit žloutek od bílku.
 

Některé recepty se již Lukáš zvládl naučit – preclíky, dezerty naruby, jablečný závin. Každý nový recept je pro něj velkou výzvou a má vždy velkou radost, když už ho umí samostatně a bez chybičky. V současné době se Lukáš v pekárně učí samostatně těsto na zázvorové sušenky, které není úplně snadné, a také péct a zdobit cheesecake. Oba nové recepty ho velmi baví, a proto každou směnu rád obě činnosti procvičuje. Nezapomeňte proto, že za každým dortem, na kterém si pochutnáte v kavárnách Láry Fáry, stojí práce některého z našich šikovných klientů. A někdy je dokonce celý výrobek jejich samostatné dílo. :)

Podpořte chod organizace PFERDA a staňte se našimi pravidelnými přispěvateli. Staňte se naší součástí. ♥  →  https://www.darujme.cz/projekt/1200655