Za podpory
Zpět na aktuality

Příběhy našich klientů - Martin

28. 04. 2020

Martin je klientem Pferdího tréninku v Rychnově, který se v některých věcech nikterak neliší od všech mladých lidí. Má spoustu zájmů. Baví ho tancování, malování, zpívání. Zatím bydlí s rodiči, ale rozhodl se využívat službu Pferdího tréninku Rychnov, kde by se mohl naučit spoustu nových, praktických věcí do života, které by mu dodaly odvahu do budoucna, a pomohly mu se osamostatnit. 

Velkou inspirací jsou jeho přátelé z této služby, kterým se to podařilo a v samostatném bydlení se jim daří. Martin se vrhá do práce s nadšením a chce zvládat věci sám a nechce, aby mu někdo pomáhal. Ve službě pečlivě pečuje o skinny morčata, ví, co potřebují, aby se jim dařilo. Předtím pečoval i o králíka, který ve službě působil rozruch před morčaty. Naučil se vysávat, umývat a utírat nádobí, chodí s asistentkou nakupovat. Martin pomáhá při vaření a některé věci už zvládá samostatně. Dále trénuje, chování v různých nouzových a havarijních situací, které ho mohou v běžném životě potkat. Ale stejně nejvíc Martina baví výlety. I na výletě však trénuje. Těší se do restaurace, kde si sám vybere jídlo a sám zaplatí.
Čím více Martin trénuje, tím méně má strach z nových věcí. Když se zeptáme, co Martina ve Pferdím tréninku baví, nadšeně odpovídá: „Všechno.“ :-)

Martin má také velké štěstí, že má skvělé rodiče, kteří ho v životě hodně podporují. 

Od ledna 2020 organizace PFERDA z. ú. provozuje sociální službu Pferdí trénink, která spojila původní dvě sociální služby Tréninkový byt a Tréninková kavárna Láry Fáry. Jedná se o službu sociální rehabilitace, která učí uživatele běžným dovednostem pro samostatné bydlení (úklid, vaření, finance, nakupování) a  pracovním dovednostem, aby mohli v budoucnu nalézt uplatnění na trhu práce. Zároveň je služba i terénní, kdy asistent dochází s uživatelem do místa jeho pracoviště a pomáhá mu zlepšit jeho dovednosti, například pracovní tempo či posílení a zlepšení dosavadních pracovních schopností.

Dobu, po kterou bude uživatel chodit do služby, určí sociální pracovník společně s uživatelem a eventuálně s jeho opatrovníkem a záleží zde na jeho schopnostech a dovednostech.  Vždy je přítomen alespoň jeden asistent sociální služby. 

V současné době využívá službu Pferdí trénink 26 uživatelů ( Rychnov 3333– 15 uživatelů, Náchod - 11 uživatelů).

Podpořte organizaci PFERDA v našich činnostech a staňte se našimi pravidelnými přispěvateli. Staňte se naší součástí. ♥ 

 

 

Děkujeme.