Za podpory
Zpět na aktuality

Příběhy našich klientů - Naďa (42 let)

15. 05. 2019

Naďa není v naší organizaci žádným nováčkem. V naší úklidové firmě pracuje už devátým rokem. Nyní navštěvuje současně službu sociální rehabilitace Tréninkový byt, protože se v brzké době hodlá osamostatnit a potřebuje se naučit všem dovednostem důležitým k samostatnému bydlení.

Naďa od svých 15 let žije v pobytovém zařízení sociálních služeb.
 


Je to klientka, která má opravdu velkou motivaci osamostatnit se a žít samostatně v pronajatém bytě. Díky této její silné motivaci se rozhodla již podruhé absolvovat nácvik v Tréninkovém bytě. Proč podruhé? Protože v roce 2010 byli někteří lidé proti tomu, aby se osamostatnila a díky dřívější legislativě nebyla možnost, jak jim v tom zabránit.
 
Je to také už delší doba a tak Naďa hodně dovedností pozapomněla. Nyní, co je v platnosti nový občanský zákoník, však zjistila, že její šance na osamostatnění je mnohem vyšší a proto teď pilně zdokonaluje své dovednosti znovu, aby všem dokázala, že na to opravdu má.
Do Tréninkového bytu dochází od července 2017. Učí se především vařit nejrůznější jídla, která má ráda, hospodařit s penězi, zvládat správnou komunikaci s druhými lidmi, základy první pomoci, řešit nouzové a havarijní situace, ke kterým může v rámci samostatného bydlení dojít. Zkrátka vše, co bude k samostatnosti potřebovat. Pokud některé věci však nebude samostatně zvládat, bude jí v nich pomáhat pracovník sociální služby podpora samostatného bydlení.
 
 Naďa taktéž dochází každý všední den do práce. Je už devátým rokem zaměstnaná jako uklízečka v Úklidové firmě Láry Fáry. Práce jí moc baví.
  
Plně si uvědomuje, že mít zaměstnání je jedna z důležitých věcí, které jí umožní samostatné bydlení.  
 
Podpořte práci našich asistentů
Podporu a učení všech důležitých dovedností potřebných k samostatnému bydlení zajišťují v Tréninkovém bytě naši specializovaní asistenti.
 

Cena asistenční hodiny je 250 Kč.
 


Děkujeme!