Za podpory
Zpět na aktuality

Příběhy našich pracovníků - Robin

04. 06. 2020

Robin (24) pracuje v sociálním podniku Pekárna Na Plechu v Kvasinách.

Je nejmladším členem našeho týmu. Pracuje v pekárně od března 2019.

Robinův životní start nebyl lehký. Před 10 lety bojoval se zákeřnou nemocí, kvůli které má doživotní následky, a proto má značně ztíženou možnost pracovat na běžném trhu práce. O pekárně se dozvěděl prostřednictvím organizace SPLAV. 

Má výuční list v oboru kuchař. Krátce pracoval jako pomocný kuchař v několika podnicích, ale bohužel tato práce nebyla nikdy dlouhodobého charakteru. Vždy byl znovu nezaměstnaný. Díky kurzu, který mu měl pomoc s hledáním práce se Robin dozvěděl o naší pekárně. Díky pekárně Robin znovu začal pracovat,  dochází k nám na chráněné pracovní místo vždy 3x týdně.

Začal také jezdit na výjezdní akce – trhy a cateringy, které ho mimochodem moc baví, protože tam může uplnatnit zkušenosti ze školních let, kdy zažil několik praxí v gastronomii. Rád se učí novým věcem. Jak sám říká: „Korpus už zvládnu upéct samostatně, do zdobení se zatím neženu, nejvíc mě ale baví péct slané quiche, ty už umím perfektně.“ Na otázku, zda je něco, co ho vyloženě nebaví, odpověděl ihned: „Svatební koláčky! Svatby mám rád, ale je to hrozně titěrná práce a radši to vždycky přenechávám dalším pekařům.“

V Robin rád zkouší nové věci a nebojí se samostatné práce. V pekárně navíc teď dostal za úkol, vymyslet recept do sezónní nabídky. Zhostil se toho na výbornou. Ochutnejte Robinovo tiramisu s lesním ovocem v našich kavárnách, nebo si ho objednejte přímo v pekárně. (734 534 219) 

Podpořte chod organizace PFERDA a staňte se našimi pravidelnými přispěvateli. Staňte se naší součástí. ♥  →  https://www.darujme.cz/projekt/1200655