Za podpory
Zpět na aktuality

Příběhy našich pracovníků - Vojta

10. 05. 2020

Vojta pracuje v naší Úklidové firmě Láry Fáry už pátým rokem. Uklízí střídavě na úřadě v Kostelci nad Orlicí a nově jezdí uklízet i do Rychnova. Nejen, že ho práce v úklidovce moc baví, navíc si tu našel i svou lásku Míšu, se kterou se mají moc rádi. 

 

Vojta se narodil v Rychnově nad Kněžnou. Od narození bydlí v Tutlekách. Má dvě sestry, obě mají své rodiny a moc se nestýkají. Vojta žije s maminkou v domě, kde mají malé hospodářství a pomáhá jí.
 
Do základní školy chodil též v Tutlekách, ale jen pár let, rodiče ho přeřadili do školy v Králíkách na internát, kde byl vždy celý týden a jezdil domů spíše jen 1× za 14 dní na víkend. Bylo mu smutno. Pak chodil do školy v Ústí nad Orlicí. První práci sehnal v Emauzech v Lupenici, byl to pomocný úklid, např. úklid hlíny z vozovky, pomocné práce spíše venku. Tam pracoval asi 5 let. Poté byl v evidenci úřadu práce a byl hodně závislý na rodičích. Po nějaké době mu otec sehnal práci v Kostelci nad Orlicí v prodejně nábytku, kde byl moc rád a měl radost, že přestává být tolik závislý na rodičích. Prodejna však byla náhle zrušena a Vojta opět nevěděl, co dál. Doslechli se, že v Rychnově funguje organizace PFERDA a že by tam mohl Vojta pracovat. S maminkou se informovali o možnosti práce a Vojtovi se líbilo, že by i nadále pracoval v Kostelci nad Orlicí, jelikož je to 3 km od jeho bydliště. Začal tedy jezdit uklízet na městský úřad, kde se postupně zapracoval.
Vztahy má Vojta na pracovišti dobré, je velmi nekonfliktní. Práce ho baví a našel i spoustu dobrých
přátel, se kterými se stýká. 
 
Podpořte chod organizace PFERDA a staňte se našimi pravidelnými přispěvateli. Staňte se naší součástí. ♥  →  https://www.darujme.cz/projekt/1200655  

Úklidová firma Láry Fáry funguje od roku 2008 a zaměstnává primárně osoby s mentálním postižením a duševním onemocněním. Firma působí hlavně v Rychnově nad Kněžnou a okolí, ale malou částí působí i v Náchodě. Úklidy provádí smluvní, dlouhodobé, ale i jednorázové. Soustředí se zejména na úklidy bytových domů, kanceláří a domácností. Úklidová firma zaměstnávala na konci roku 2019 29 osob s postižením.
Sledujte nás i na facebooku!