Za podpory
Zpět na aktuality

Prosíme, pomozte nám přežít tuhle bláznivou dobu.

26. 10. 2020

Pomozte nám udržet pracovní místa a sociální služby pro 52 lidí s postižením, kteří jsou na nás závislí.

Druhá vlna koronaviru nás bolestně zasáhla a balancujeme na tenké hranici.

Zachraňte provoz 4 sociálních podniků a důležitou práci pro naše číšníky, pekaře i uklízeče.

 

Potřebujeme pomoc. Sami to už nezvládneme. Teď je to na vás.  

 
Letos jsme plánovali vytvořit nová pracovní místa pro další lidi s postižením. V březnu jsme byli nuceni pozastavit provoz ve 3 sociálních podnicích. Dvě Tréninkové kavárny Láry FáryPekárna Na Plechu i Úklidová firma Láry Fáry omezovaly nebo úplně zastavily provoz. Dostali jsme se tak už na jaře do výrazných červených čísel. Doufali jsme, že se to nebude opakovat. 

Černé scénáře se však vyplnily a my se opět trápíme, tentokrát už jedeme z rezerv a bojujeme o přežití. Lidé s postižením jsou na nás závislí.. Pokud přijdou o práci, ztratí nejen velmi důležitou část jejich příjmu, ale i pracovní dovednosti, které získávali po několik let. Někteří z nich se osamostatnili, začali bydlet i sami.. bez příjmu budou však balancovat na hranici přežití. A potom budou začínat znovu od nuly. Nenechme to dojít až sem!

Připojte se k nám a pomozte zachovat pracovní místa pro naše pekaře, číšníky i uklízeče v podnicích. Darujte jim šanci na lepší život. 

Abychom přežili do příštího roku, potřebujeme do konce roku 2020 sehnat 300.000,-


Zachraňte sociální podniky. I vy můžete podpořit jejich existenci a dopřát lidem s postižením mít znovu úsměv na tváři.

V České republice žije přes 172 000 lidí s mentálním postižením. Z toho přibližně 65 000 jich žije v ústavní péči. Většina z nich nemá možnost najít si práci nebo si alespoň udržet pracovní návyky. Nenechme naše pracovníky znovu spadnout na dno.

Pro lidi s postižením tu jsme dlouhých 16 let a už 350 lidem jsme pomohli žít lepší život. 
Pokud byste nás chtěli podpořit větší částkou peněz, rádi vám na to vystavíme darovací smlouvu. Veškeré dary si také můžete odečíst z daní.

A co má vlastně PFERDA společného s koníkem v jeho logu? Podpořte nás a my vám celý PFERDÍ  příběh pošleme do emailu.! :-)
 
----
Jsme dojatí.. Za neuvěřitelně krátkou dobu se podařilo díky vaší pomoci vysbírat 50.000,-. Začínáme věřit, že bude zase dobře. Naši pracovníci si to zaslouží.