Za podpory
Zpět na aktuality

Vyjádření ke COVID-19

18. 03. 2020

Milí přátelé a příznivci PFERDY,

I nás velice ovlivnila situace ohledně onemocnění COVID-19. Kromě toho, že jsme museli zavřít naše kavárenské provozy, přerušujeme také provoz naší sociální služby sociálně terapeutická dílna – Tréninková pekárna Láry Fáry.

 

 

Pekaři v Pekárně Na Plechu sice stále ještě jsou, ale objednávek je minimum, takže pravděpodobně také zůstanou za chvíli doma. Podpořit naše pracovníky teď víc než kdy jindy můžete koupí našich výrobků přímo v pekárně (www.naplechu.cz), nebo nám můžete přispět jakoukoliv finanční částkou na darujme.cz. Děkujeme, velmi to oceníme.

Situace není lehká pro nikoho z nás, ale momentálně se snažíme ochránit alespoň naše pracovníky a klienty, kteří doma nezůstávají, nebo se o ně musíme postarat. Jedná se zejména o naše pracovníky terénní služby Takový normální život – podpora samostatného bydlení, kteří se momentálně starají o 26 klientů v Rychnově nad Kněžnou, Náchodě a Trutnově. Tato služba nebude uzavřena, jelikož klienti potřebují nakoupit, poradit s běžnými záležitostmi apod. Ideální by bylo, aby naši pracovníci měli respirátory, ale to je momentálně sci-fi. Snažíme se je tedy ochránit alespoň rouškami, které kde seženeme a desinfekcemi - děkujeme moc Královéhradeckému kraji, městu Náchod a všem dobrovolníků, kteří nám shánějí roušky a desinfekce, nebo nám sami roušky ušijí.

Dalším střediskem, které stále funguje, je naše Úklidová firma Láry Fáry. Opět bojujeme s tím samým – nemáme roušky, natož respirátory a minimum desinfekce. Ale pracovníci stále chodí do práce a chtějí dostát všem svým závazkům.

Zatím také fungují naše dvě sociální služby Pferdí trénink Náchod a Pferdí trénink Rychnov, pracovníci i klienti dostali doporučení, aby co nejméně vycházeli, ale i tak je to pro ně rizikové. Chceme ale dostát všem svým závazkům a zachovat vše tak, jak to nejdéle půjde.

Proto vás prosíme, pokud byste nám jakkoliv mohli pomoci, budeme vděčni. Jakékoliv množství desinfekce, roušek, respirátorů, co budete moci. Prosím, volejte na číslo: 739014802, nebo pište na e-mail: iva@pferda.cz

Zůstaňme všichni pozitivní, zachovejme si zdravý rozum, klidnou mysl a věřme, že vše v co nejbližší době překonáme.