Za podpory
Zpět na aktuality

Příběhy našich pracovníků - Pavel

26. 04. 2021

Tohle je Pavel, dlouholetý pracovník v Úklidové firmě Láry Fáry a také uživatel služby Takový normální život. 

PFERDA mu pomáhá už přes deset let. Sám si prošel několika pferdími službami.
 
Pavlovi začátky byly stejné jako u většiny klientů, kteří PFERDU osloví s prosbou
o pomoc. 
 
Pojďte se podívat, jak Pavlovi PFERDA pomáhá:

Nevěděl si rady s běžnými věcmi, bydlel v ústavu a nebyl moc šťastný. Začal chodit do Tréninkového bytu a do kavárny Láry Fáry v Rychnově, kde se naučil spoustu dovedností k osamostatnění a zároveň těch, které jsou potřeba v práci. V bytě se učil v podstatě úplné základy - jak si udržovat svoji domácnost čistou, jak hospodařit s financemi, neuměl vařit, nevěděl co a za jakou cenu nakupovat v obchodě a tak dále. V kavárně se zase učil dovednostem pracovním. Neučil se jen vařit kávu a servírovat dorty, základem bylo naučit Pavla dodržovat pracovní návyky - umět komunikovat s hosty, pohybovat se za barem a hlavně dodržovat pracovní povinnosti - chodit včas do práce, nebo si vybírat dovolenou.

Když měl potřebné znalosti a dovednosti, nastal čas začít si plnit svůj sen - Pavel se mohl přestěhovat a začít pracovat v naší úklidovce. Dnes mu doma jen jednou týdně pomáhá naše služba Takový normální život s tím, co úplně sám nezvládá a s čím potřebuje pomoci. V úklidovce pracuje přes 7 let, teď ho můžete potkat při úklidech bytových domů v Rychnově n. Kn., kde uklízí 2x týdně.

Jaký Pavel je?
Pavel je naše studnice vtipů a vědomostí. Jeho nejlepší kamarád je počítač. Má rád české filmy a pohádky. Sám pohádky píše.
Miluje zvířata, doma má kocoura. Miluje sladké- hlavně krupicovou kaši a palačinky a všechno, v čem je cukr.

 
A to je přesně ono.., objednáním úklidu u nás budete mít nejen čistou domácnost, ale vaše objednávka má hluboký přesah. 

Pomáhá lidem, jako je Pavel, kteří díky tomu mají stabilní dlouholetou práci a dostatek financí, aby mohli žít sami.