Za podpory
Zpět na aktuality

Psychorehabilitační pobyt - Mami, tati, jsem dospělý!

15. 05. 2023

O víkendu 20 - 23. 4. proběhlo první výjezdní setkání rodin zapojených do projektu "Mami, tati, jsem dospělý". 
Cílem celého projektu je nabídnou intenzivní podporu rodinám v období, kdy přemýšlí o samostatné budoucnosti jejich potomka.


Abychom rodiny ještě více motivovali a podpořili v tom, že jejich dospělé děti mají na to vzít svůj život do svých rukou, připravili jsem pro ně prodloužený víkend v krásné přírodě Orlických hor. Pochopitelně jsem v tom nebyli sami. Přizvali jsem si na pomoc odborníky na slovo vzaté - psycholožky, terapeuta a supervizora v jedné osobě, sexuální důvěrnici a peer pracovnici z organizace Ledovec, kteří se našim rodinám věnovali nejen formou skupinové práce , ale i v individuálních rozhovorech. Kromě toho jsme program proložili i relaxem v podobě pěší túry nebo kosmetického workshopu.


Rodiče nejvíce ocenili to , že si mohli užít luxus v podobě času jen pro sebe a mladí dospělí během víkendu navázali nová přátelství a posunuli svůj společenský život zase o krůček kupředu.


Už teď víme, že poptávka po takových zážitcích je velká a my se budeme snažit ji v budoucnu opět vyslyšet, protože děláme něco co má smysl a to nás baví.

Foto z pobytu najdete ZDE.

 


Děkujeme Nadačnímu fondu Abakus a Nadační fond ŠKODA AUTO, díky kterým jsme mohli zrealizovat nejen tento pobyt, ale začali jsme intenzivně pracovat s celými rodinami.
Má to smysl.