Za podpory
Zpět na aktuality

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!

03. 09. 2019

Těžko na cvičišti, lehce na bojišti! I tak se dá ve PFERDovi trénovat. Protože naši uživatelé trénují dovednosti do skutečného života, pracovníci je chtějí co nejvíce připravit na nečekané situace, se kterými si musí poradit a nejlépe se k tomu hodí právě takové terénní tréninky. Proto v srpnu uživatelé Tréninkového bytu vyrazili do ZOO ve Dvoře Králové. Přidali se i dva uživatelé z podpory samostatného bydlení, kteří si zařídili v práci dovolenou, aby vyrazili se podívat někam, kam by samostatně nedojeli. Při takovém trénování má každý člen ze skupiny úkol. 

Jeden uživatel hlídá a plánuje čas, aby všude včas dorazili, jiný uživatel hlídá přestupy vlaků, další vede ostatní a dohlíží na bezpečný pohyb v cizím městě s jinými přechody a křižovatkami… Občas z toho vznikají úsměvné situace. 

 

Společnými silami se tak všichni dopravili přes vlaky, autobusy a celé město až do ZOO, zde si prošli výběhy zvířat, projeli si vlakem Safari a zajistili si oběd ze svých peněz. Při cestě zpátky si všichni, včetně našich pracovníků mohli vyzkoušet správný adrenalin a krizovou situaci. Protože to, že existuje autobusový spoj domů neznamená, že tento spoj opravdu pojede, takže uživatelé s pracovníky museli poptat okolní obyvatele a požádat je o pomoc. Díky tomu nalezli jiný autobus, který měl s přestupem skupinu dovést domů. Ovšem tento autobus zase nejel trasou, kterou měl a vysadil Pferdí výletníky „uprostřed ničeho“. Oceňujeme, že žádný uživatel to nevzdal, s pracovníky probrali, co nyní dělat a společně se vydali hledat autobusové zastávky. A protože štěstí si už ten den takřka vyčerpali, po skoro 12 kilometrech v nohách zjistili, že na další autobus by museli čekat do devíti do večera. Tu do příběhu vstupují 3 dobrodinci, kteří nezištně nabídli naší 7 členné skupince (plus pes) odvoz do většího města, kde v jízdních řádech dohledali správný autobus domů a přijeli po velkém dobrodružství jen o hodinu později. Všichni uživatelé to brali s humorem a pracovníci s poučením, že jen díky pořádné dávce smůly se dá taky pořádně trénovat!